Zapowiadamy - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

ZEGAR

Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Przejdź do treści

Zapowiadamy

Wydarzenia
Cuda eucharystyczne: by umocnić naszą wiarę

Multimedialne wykłady otwarte w parafii św. Mikołaja
 
w Bydgoszczy-Fordonie

prowadzi: ks. prof. dr hab. Bogdan Czyżewski

druga sobota miesiąca, godz. 19:15
 
Bydgoszcz-Fordon, ul. Wyzwolenia 208.06.2021 r. – Przemieniona Hostia z Sokółki i Legnicy

Serdecznie zapraszam
A ten pokarm nazywa się u nas Eucharystią… nie spożywamy go jednak jako zwykłego chleba i zwykłego napoju… zostaliśmy pouczeni, że ten pokarm jest Ciałem i Krwią wcielonego Jezusa”.
(św. Justyn, Apologia)
 

Cuda eucharystyczne: by umocnić naszą wiarę
 
Eucharystia jest wielką tajemnicą naszej wiary. Ile razy patrzymy na białą Hostię trzymaną w dłoniach kapłana, czy też wystawioną w monstrancji, zastanawiamy się nad tym cudem i pytamy: jak to możliwe, że Bóg pozostawił siebie, by być adorowanym, uwielbianym, a zwłaszcza spożywanym przez człowieka. Wyjaśnienie jest jedno: bo On do końca nas umiłował, do oddania siebie.
 
Przeżywamy w Kościele rok duszpasterski poświęcony Eucharystii. Dlatego też chcemy przybliżyć tematykę eucharystyczną. Nie chodzi jednak o bogatą i piękną teologię Mszy świętej, co raczej o zadziwienie człowieka nad cudem Eucharystii, a dokładniej mówiąc nad niezwykłymi cudami eucharystycznymi potwierdzonymi przez Kościół, jakie miały miejsce w historii chrześcijaństwa. Cuda eucharystyczne nie były po to, by kogoś przestraszyć lub zadziwić, ale przede wszystkim dlatego, by umocnić wiarę człowieka.
 
Wybrane zostały niektóre tylko cuda i zostaną omówione w oparciu o świadectwa naukowców, którzy stwierdzili, że materia chleba stała się ludzkim ciałem, a materia wina zmieszanego z wodą ludzką krwią.
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Strona w sieci od 1 lipca 1999 r.
Wróć do spisu treści