Ogłoszenia - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

Przejdź do treści

Ogłoszenia

Aktualności
Niedzielne Msze św. w kościele św. Mikołaja

8:00; 9:30 - dla młodzieży; 11:00 - dla dzieci; 12:30; 18:30

13 stycznia 2019 r.

Święto Chrztu Pańskiego

  1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego. Kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Świąteczny wystrój tradycyjnie pozostawiamy do 2 lutego.
  2. Od piątku rozpoczyna się w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  3. Serdecznie zapraszamy na koncert najpiękniejszych kolęd, dziś o godz. 17.00 w połączeniu ze Mszą świętą wieczorną. Wystąpią: kwintet instrumentów dętych „Triumphal Brass Quintet” oraz soliści i chór „Exsultate Deo” pod dyr. dr. Romualda Rajsa. W czasie koncertu będzie okazja do wspólnego śpiewania kolęd. Szczegóły na plakacie i stronie naszej parafii.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy gościć chór „Juventus Cantans” Akademii Pomorskiej w Słupsku, pod dyr. Tadeusza Formeli. Chór wystąpi w naszym kościele w ramach XI Festiwalu Chórów Akademickich: „Akademickie Kolędowanie”. Koncert galowy festiwalu, o godz. 16.30 w Bazylice św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.
  5. W czasie kolędy Msze św. w tygodniu w naszym kościele o godz. 7.30, wieczorem tylko w środę, poprzedzona Nowenną do MBNP oraz w sobotę.
  6. Biuro parafialne w styczniu czynne w poniedziałki i wtorki w godz. 8.30-9.30 oraz w środę od 16.30 do 17.30.
  7. Trwa w naszej parafii Duszpasterskie Nawiedzenie Rodzin (plan kolędy).
  8. Parafia Katedralna organizuje spotkania małżeństw dla tych, którzy pragną w duchu Ewangelii rozwijać miłość i być pełniej obrazem miłości Chrystusa do Kościoła. Pierwsze spotkanie, 3 lutego na Mszy św. o godz. 12.30 w Katedrze Bydgoskiej.
  9. W minionym tygodniu zmarła: śp. Małgorzata Kaziszyn (l. 59) z ul. Sielskiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
               
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Strona w sieci od 1 lipca 1999 r.
Wróć do spisu treści