Ogłoszenia parafialne - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Przejdź do treści

Ogłoszenia parafialne

Aktualności
Niedzielne Msze św. w kościele św. Mikołaja

8:00; 9:30 - dla młodzieży; 11:00 - dla dzieci; 12:30; 18:30


27 września 2020 r.
XXVI Niedziela Zwykła

 1. Spotkanie z rodzicami dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii św. dziś po Mszy św. o godz. 11.00.
 2. W czwartek rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 18.00 – dla dorosłych. We wtorek o godz. 17.00 – dla dzieci, a w piątek po wieczornej Mszy św. – dla młodzieży.
 3. W piątek przypada 81. rocznica rozstrzelania mieszkańców Fordonu przy ścianie naszego kościoła. Każdego roku wspominamy w modlitwie pomordowanych oraz wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę w czasie II Wojny Światowej. Po Mszy św. na miejscu rozstrzelań, przed kościołem modlitwa za poległych. Zapraszamy mieszkańców oraz poczty sztandarowe.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo o powołania w czwartek po rannej Mszy św., Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek w połączeniu z różańcem, a w sobotę po rannej Mszy św. Nabożeństwo przebłagalne do Serca NMP i spotkanie Żywego Różańca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.30. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w sobotę od godz. 8.00.
 5. W sobotę, 3.10.2020 r., na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkich przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Klasy 7 i 8 SP oraz klasy 1 i 2 szkoły ponadpodstawowej. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie.
 6. W ubiegłą niedzielę odbyła się w naszym kościele uroczystość I Komunii św. Serdeczne podziękowania składamy za zaangażowanie rodziców w przygotowanie uroczystości oraz za dar ołtarza, jakim są trzy nowe białe ornaty. Bóg zapłać.
 7. Stowarzyszenie „Łatwo Pomagać” zaprasza do zbiórki do skarbonek w przyszłą niedzielę przy naszym kościele po Mszach św. Zebrane środki zostaną w całości przeznaczone na bony dla dzieci z bydgoskiej onkologii leczonych w szpitalu im. Antoniego Jurasza. Będą także sprzedawane ciasta i losy za 20 zł i każdy z nich wygrywa.
 8. Przy naszej parafii zawiązuje się grupa młodzieżowa: „Wincentyńska Młodzież Maryjna” prowadzona przez nasze Siostry Miłosierdzia. Więcej informacji u sióstr oraz w gablocie parafialnej.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na składkę lub na konto parafii. Obecnie prowadzimy prace przy dachu domu parafialnego.
 10. Można rezerwować terminy Mszy św. na przyszły rok, w niedzielę w zakrystii, w tygodniu w biurze parafialnym.
 11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kolejny numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem” „Modlitwy na każdy dzień października” Można też w zakrystii nabyć kolejny tomik rozważań różańcowych autorstwa ks. Romana Bulińskiego.
 12. W minionym tygodniu zmarła śp. Barbara Winiarska (l. 62) z ul. Wyzwolenia. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
                     
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Strona w sieci od 1 lipca 1999 r.
Wróć do spisu treści