Eucharystia - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Przejdź do treści

Eucharystia

Parafia > Sakramenty w parafii
Przygotowanie do I Komunii Świętej

INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH

Szanowni Państwo.

W związku z wieloma zapytaniami dotyczącymi organizacji Uroczystości I Komunii św. w naszej parafii, pragnę wyjaśnić kwestię planowanego terminu.

Jest tradycją naszą, że taka uroczystość odbywa się w naszym kościele w II niedzielę maja. Obecna sytuacja zmusiła nas jednak do podjęcia decyzji o zmianie terminu I Komunii św.

Trudno nam określić kiedy będzie możliwość bezpiecznego zorganizowania przygotowania i samej uroczystości podjęliśmy jednak decyzję o przeniesieniu terminu I Komunii św. w naszej parafii na niedzielę 20 września 2020 roku.

Zdaję sobie sprawę z utrudnień dla rodziców, choćby z organizacją uroczystości domowej ale taka konieczność została podyktowana panującymi warunkami i ograniczeniami.

Pozostawiamy jednak możliwość podjęcia decyzji przez samych rodziców. Jeśli np. rodzice zadecydują, by ich dziecko poszło do I Komunii św. w przyszłym roku szkolnym, to oczywiście jest taka możliwość. Pojawiały się pytania o możliwość indywidualnego przystąpienia do Komunii św. Taka możliwość również istnieje, jeśli tak będą chcieli poszczególni rodzice, ale muszą na siebie wziąć obowiązek przygotowania bezpośredniego i odbędzie się to w wybraną niedzielę na ogólnej Mszy św. np. o godz. 11:00.

Drodzy Rodzice.

Cała zmiana organizacji Uroczystości waszych dzieci wynika tylko i wyłącznie z troski o to, by odbyło się wszystko bezpiecznie i w spokoju. Mam wielką nadzieję, że 20 września będzie taka możliwość.

Pozdrawiam serdecznie, Szczęść Boże.
Proboszcz
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Strona w sieci od 1 lipca 1999 r.
Wróć do spisu treści