Rok św. Józefa - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

ZEGAR

Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Przejdź do treści

Rok św. Józefa

Aktualności

Papież ogłasza „Rok Świętego Józefa”

„Ukochany ojciec, ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojciec twórczej odwagi, robotnik, zawsze w cieniu” – tymi słowami Papież opisuje w czuły i poruszający sposób św. Józefa. Czyni to w Liście apostolskim „Patris corde – Z ojcowskim sercem", opublikowanym dzisiaj z okazji 150. rocznicy ogłoszenia Oblubieńca Maryi patronem Kościoła katolickiego. To właśnie błogosławiony Pius IX, dekretem Quemadmodum Deus, podpisanym 8 grudnia 1870 r., obdarzył tym tytułem świętego Józefa. Dla uczczenia tej rocznicy Papież ogłosił od dziś do 8 grudnia 2021 roku specjalny „Rok” poświęcony Opiekunowi Jezusa.

W piątek, 19 marca, przypadła Uroczystość św. Józefa i inauguracja Roku poświęconego temu Opiekunowi Kościoła. Trwa Nowenna do św. Józefa, którą odmawiamy po Mszy św. wieczornej. W diecezji zostały ustanowione kościoły stacyjne. Dla Fordonu jest to kościół pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, gdzie odbyła się uroczysta inauguracja Roku św. Józefa na Mszy św. o godz. 10:00. W kolejnych miesiącach, zawsze 19. każdego miesiąca poszczególne parafie będą odbywały pielgrzymkę do kościoła stacyjnego.

W poniedziałek, 19 kwietnia, w dniu modlitwy naszej parafii w kościele stacyjnym pw. św. Mateusza, zgromadziliśmy się na Mszy św. o godz. 18:00. Pielgrzymów powitał proboszcz ks. kan. Mariusz Kuciński. Słowo Boże wygłosił wikariusz parafii św. Mateusza ks. Henryk Stippa, który przybliżył postać św. Józefa. Po Mszy św., którą koncelebrowali: proboszcz parafii św. Mateusza ks. Mariusz Kuciński, proboszcz parafii św. Mikołaja ks. Karol Glesmer i wikariusz naszej parafii ks. Daniel Nejman, odprawione zostało nabożeństwo ku czci św. Józefa.

Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Strona w sieci od 1 lipca 1999 r.
Wróć do spisu treści