Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Roman Catholic Parish of St Nicholas
Archidiecezja Gnieźnieńska, Diecezja Bydgoska
Dekanat Bydgoszcz V - Fordon


Parafia rzymskokatolicka
pw. św. Mikołaja w Bydgoszczy - Fordonie


85-790 Bydgoszcz, ul. Wyzwolenia 2
tel. 52-347-15-55
Chrystus Zmartwychwstał!
Prawdziwie Zmartwychwstał!
Alleluja!

W niedzielę wielkanocną, wczesnym rankiem, w kościołach rozbrzmiało uroczyste i podniosłe Alleluja. Do nas wszystkich dotarła radosna nowina, że Chrystus zmartwychwstał, że przeszedł ze śmierci do życia, ale i że nam ukazał perspektywę wieczności, bowiem zaprosił nas do domu Ojca i do życia wiecznego, do wiecznej szczęśliwości. O rzeczywistości życia wiecznego mówił św. Paweł: Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, co Bóg przygotował tym, którzy Go miłują. Tak, co Bóg przygotował tym, którzy Go miłują.

Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzę Wam, Moi Drodzy, abyście zawsze szli drogą miłości, gdyż jest to jedyna i pewna droga do domu Ojca. Miłość nie realizuje się w pojedynkę, potrzebuje ona drugiego człowiekiem. Nikt z nas bowiem nie jest samotną wyspą.

W relacjach miedzy ludźmi mogą pojawić się jednak mury, mury niechęci, żalu, nieżyczliwości, antypatii, wrogości. W nawiązaniu do przesłania płynącego z tegorocznej instalacji w naszym kościele Grobu Pańskiego życzę Wam, abyście burzyli te mury, a budowali mosty porozumienia, przebaczenia i życzliwości.

Jeżeli w Waszej rodzinie pojawiły się mury niechęci, złości, niezgody, usuńcie je. W to miejsce postawicie mosty przebaczenia, porozumienia i zgody. Połóżcie mocne i trwałe pomosty życzliwości między mężem a żoną, między rodzicami a dziećmi. Tego Wam z całego serca życzę.

Wam wszystkim życzę, aby nie tylko w rodzinie, ale i w sąsiedztwie, w gronie krewnych, w miejscu pracy nie było podziałów, nie było murów niechęci. Budujcie mosty zgody.

Idźcie przez życie czyniąc dobrze, życząc i mówiąc dobrze. Idźcie przez życie kochając. Jest to pewna droga do domu Ojca.

Niech przesłanie: Budujcie mosty towarzyszy nam wszystkim w ciągu całego roku i skłania nas do kształtowania codziennego życia wg największego przykazania.Msze św. w niedziele
8:00, 9:30 (dla młodzieży), 11:00 (dla dzieci), 12:30, 18:30

Msze św. w święta zniesione

7:30, 9:30, 17:00, 18:30

Msze św. w dni powszednie

7:30, 18:30

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego